KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10852037
nr 1085 2037
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Yrvädersgränd, signerad Anna Palm, 24x13 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 23 januari 2017
kl 19:04:26
1.500 kr
2.000 kr
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa