![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13977286
*
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:40:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 16:11:23
1
150 kr
16/5 18:45:15
2
150 kr
16/5 18:45:15
1
150 kr (Budbetjänt)
17/5 20:28:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Allan Österlind
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 16:11:23 | 1 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 2 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
17/5 20:28:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.Läs mer om Allan Österlind
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20