KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16285296
nr 1628 5296
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammaren, Skåne, Monogramsignerad, akvarell, 1862,11x17,5, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
Kondition: utställd Prins Eugens Waldemarsudde,
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:10:18
14/6 17:09:05
16/6 21:17:15
Albert Theodor Gellerstedt
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt