![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103023
*
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:17:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 15:01:22
1
Vinnande bud
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Akvarell
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 15:01:22 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...![](/tema/themes/{EA614A13-B897-4B46-8F2E-19DC8F174F63}_183x97.jpg)
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20