KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8321300

nr 832 1300

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Cagnes, signerad-30, motivets mått: 40x29

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 3 juni 2013
kl 18:10:08

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve