KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 13846076

nr 1384 6076

Tuschlavering

Gabriel von Spängen (1728-1802). Signerad, daterad 9 nov 1799, Män vid hästkärra. Motivet: 23x28, yttermått inklusive ram: 48x58 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 mars 2021
kl 18:44:46

12/3 05:14:44 1      Vinnande bud