KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggrelief 13988282
*
nr 1398 8282
Puck Stocklassa
(1922-2014), Sverige
Väggrelief, Brons/keramik, Signerad, 18x9cm
Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 18:45:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 09:41:34
1
300 kr
24/5 18:08:27
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons keramik konsthantverk metall puck stocklassa reliefplatta relieftavla skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
*
Puck Stocklassa
Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.
nr 1398 8282
Puck Stocklassa
(1922-2014), Sverige
Väggrelief, Brons/keramik, Signerad, 18x9cm
Puck Stocklassa, svensk skulptör född 1922, död 2014.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 09:41:34 | 1 | 300 kr |
| 24/5 18:08:27 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons keramik konsthantverk metall puck stocklassa reliefplatta relieftavla skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10 -
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56



