KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13051058
nr 1305 1058
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 11/150. Bladets mått: 79x62 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 3 februari 2020
kl 20:22:47
1.200 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage