![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2015461
*
nr 201 5461
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 23:01:10
1
150 kr
15/12 20:37:52
2
250 kr
15/12 23:40:40
3
300 kr
16/12 03:33:06
2
500 kr
16/12 13:14:19
3
500 kr
16/12 13:15:13
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 201 5461
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 23:01:10 | 1 | 150 kr |
15/12 20:37:52 | 2 | 250 kr |
15/12 23:40:40 | 3 | 300 kr |
16/12 03:33:06 | 2 | 500 kr |
16/12 13:14:19 | 3 | 500 kr |
16/12 13:15:13 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53