SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Punschkoppar 15539016
nr 1553 9016
Punschkoppar
6 st, silver, 1973, invändigt förgyllda. Höjd: 5,5 cm, vikt: 190g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:50:54
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver