SILVER & METAL / Silver / Sugar bowls 15816318
nr 1581 6318
SUGAR BOWLS
2 pcs, Sent 1900-tal, nickel silver. Height: 29-31,
2 st, Sent 1900-tal, nysilver. Höjd: 29-31 cm
SEK 200
Monday November 27 2023
at 20:57:54
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.