Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cocktailshaker 11288456



*

nr 1128 8456


Cocktailshaker

pläter, Asprey, höjd: 27 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 september 2017
kl 20:07:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/9 17:42:41 1      500 kr
9/9 18:53:12 2      150 kr
9/9 18:53:12 1      200 kr (Budbetjänt)
9/9 19:31:24 3      600 kr
9/9 19:32:02 3      900 kr
9/9 19:32:53 3      1.000 kr
10/9 19:14:51 4      1.100 kr
11/9 14:01:53 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asprey cocktailshaker nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr