KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16306226

nr 1630 6226

Carl Johan Trygg

(1887-1954), Sverige

Skulptur, trä, Signerad, daterad 1922. Höjd: 24 cm

Carl Johan Trygg, svensk-kanadensisk träsnidare född 1887, död 1954.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 1 juli 2024
kl 20:27:27

Carl Johan Trygg

Läs mer om Carl Johan Trygg