KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11768008

nr 1176 8008

Skulptur

1800-tal, Meissen, Amoriner, H19,5

Kondition: slitage, lagad fot

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 23 april 2018
kl 19:16:24

  • Klassiska
  • 23 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska
Meissen
1710 startades Europas första porslinsfabrik i Meissen.