KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261030
*
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Följerätt
Utrop:
12.000 kr
Såld:
24.000 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 15:33:52
1
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
9/10 15:34:39
1
5.400 kr
5.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 19:59:07
2
6.200 kr
6.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 20:00:21
2
8.200 kr
18/10 15:52:29
3
ledande budet*
18/10 16:04:15
3
justering av budtak
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:23
-
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:34
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:51
-
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:37
-
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:01
*
Skulptur
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 12.000 kr |
Såld: | 24.000 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 15:33:52 | 1 | 5.000 kr |
5.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
9/10 15:34:39 | 1 | 5.400 kr |
5.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 19:59:07 | 2 | 6.200 kr |
6.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 20:00:21 | 2 | 8.200 kr |
18/10 15:52:29 | 3 | ledande budet* |
18/10 16:04:15 | 3 | justering av budtak |
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med StadsbrudskÃ¥ren Intäkterna frÃ¥n Ã¥rets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gÃ¥ till tvÃ¥ grupper i Stockholm som bÃ¥da gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:23 -
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:34 -
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:51 -
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:37 -
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:01