KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261030

nr 1226 1030

Skulptur

Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth

Utrop:

12.000 kr

Såld:

24.000 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     5.600 kr
     6.400 kr

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren