KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16969012
*
nr 1696 9012
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Höjd: 19 längd: 21 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 18:51:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 16:18:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
*
Skulptur
nr 1696 9012
Skulptur
Harry Tilgman, Björn, keramik, Tilgman Keramik. Signerad. Höjd: 19 längd: 21 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 16:18:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn harry tilgman keramik konsthantverk skulptur tilgman keramik tilgmans keramik
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10 -
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56



