KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13967646
*
nr 1396 7646
Frank Olsson
(f. 1954), Sverige
Skulptur, Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm
Kondition: skruv på sockel
Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:55:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 20:04:44
1
600 kr
10/5 18:27:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frank olsson keramik konsthantverk skulptur sockel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10
*
Frank Olsson
Kondition: skruv på sockel
Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.
nr 1396 7646
Frank Olsson
(f. 1954), Sverige
Skulptur, Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm
Kondition: skruv på sockel
Frank Olsson, svensk skulptör född 1954.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 20:04:44 | 1 | 600 kr |
| 10/5 18:27:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frank olsson keramik konsthantverk skulptur sockel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10



