KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16034234

nr 1603 4234

Clarence Blum

(1897-1984), Sverige

Skulptur, "Gäddleken". Signerad och daterad -76, brons, träsockel med dedikation. Höjd: 18 cm

Clarence Blum, skulptör född 1897, död 1984.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 mars 2024
kl 19:27:40

28/2 18:32:04 1      Vinnande bud

Clarence Blum

Läs mer om Clarence Blum