KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15339200
*
nr 1533 9200
Skulptur
Keramik, Sittande kvinna, Goebel / Hummel, 1950-tal. Längd: 12 cm, höjd: 12,5 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2023
kl 20:55:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 19:41:40
1
100 kr
8/4 18:26:08
1
Vinnande bud
10/4 18:14:55
2
150 kr
10/4 18:14:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: goebel hummel keramik konsthantverk sittande kvinna skulptur
-
7077 Skulptur
I form av ödla, mässing, Längd: 17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
*
Skulptur
Läs om budbetjänten
nr 1533 9200
Skulptur
Keramik, Sittande kvinna, Goebel / Hummel, 1950-tal. Längd: 12 cm, höjd: 12,5 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 19:41:40 | 1 | 100 kr |
| 8/4 18:26:08 | 1 | Vinnande bud |
| 10/4 18:14:55 | 2 | 150 kr |
| 10/4 18:14:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: goebel hummel keramik konsthantverk sittande kvinna skulptur
-
7077 Skulptur
I form av ödla, mässing, Längd: 17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49



