Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturgrupp 8941044



*

nr 894 1044


Skulpturgrupp

keramik, 4-mannaorkester, 1950-tals-stil, längd, höjd: 45 - 57


Kondition: skadad

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 maj 2014
kl 19:18:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 00:41:11 1      600 kr
5/5 16:10:06 2      700 kr
12/5 19:13:17 3      Vinnande bud



  • Tema
  • 12 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk längd skulptur skulpturgrupp
  • 6652 Brevkniv
    Björn Trägårdh (1908-1998), Firma Svenskt Tenn, Al..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41
  • 6059 Dalahästar
    8 st. Höjd: 10-31
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:50
  • 6387 Dörrkläpp
    i form av en engelsk setter. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:25
  • 6317 Dörrstopp
    Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: ..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:44
  • 6654 Glasskulpturer
    2 st, bland annat Mats Jonasson, 8x7 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:39
  • 6373 Linneservetter
    28 st
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:56




Ladda ner broschyr