KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16968142

nr 1696 8142

Carin Nilson

(1884-1973), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad -33, Barn, gips. Höjd: 20 cm

Carin Nilson, svensk skulptör född 1884, död 1973 .

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 april 2025
kl 19:38:54

27/4 23:11:00 1      Vinnande bud

Carin Nilson

Läs mer om Carin Nilson
All världens barn (Lisa Larson)