KONST / Litografier / Affisch 16084345
*
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:41:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 04:00:01
1
4.000 kr
25/3 18:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
*
Marc Chagall
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 6.000 kr |
| Såld: | 4.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 04:00:01 | 1 | 4.000 kr |
| 25/3 18:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk mÃ¥lare född i dÃ¥varande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43



