KONST / Litografier / Mapp 11176063
nr 1117 6063
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, Litografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Båtar, bladets mått: 59x47 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 juli 2017
kl 18:05:28
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman