SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Parfymbrännare 8487059
nr 848 7059
Parfymbrännare
nysilver, 1800-tal, höjd: 14 cm
måndag 23 september 2013
kl 19:35:17
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.