FURNITURE / Chairs and Stools / Stool 10414007
nr 1041 4007
Ferdinand Ring
(1829-1886), Danmark
Ferdinand Ring, Maiolica, Pall i form av Karl-Johansvamp, signerad Höganäs, diameter: 58 cm, height: 53 cm, smärre nagg.
STOOL, Ferdinand Ring (1829-1886), majolika, Pall i form av Karl-Johansvamp, signerad Höganäs, diameter: 58 cm, höjd: 53 cm
Condition: smärre nagg
20000
SEK 17500
Monday May 30 2016
at 18:39:16
17.000 kr
- Klassiska
Majolika