KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713112

nr 1271 3112

Victor Axelson

(1883-1954), Sverige

Oljemålning, Victor Axelsson (1883-1954), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad, daterad 1931. Olja på pannå, 47x54 cm

Victor Axelson, svensk bildkonstnär född 1883, död 1954 i Stockholm.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 20:25:25

26/8 20:12:11 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Victor Axelson

Läs mer om Victor Axelson