KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713112
nr 1271 3112
Victor Axelson
(1883-1954), Sverige
Oljemålning, Victor Axelsson (1883-1954), Sverige. Slussen, Stockholm. Signerad, daterad 1931. Olja på pannå, 47x54 cm
Victor Axelson, svensk bildkonstnär född 1883, död 1954 i Stockholm.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:25:25
26/8 20:12:11
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Victor Axelson
Läs mer om Victor Axelson