KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 16773679

nr 1677 3679

Sigge Bergström

(1880-1975), Sverige

Oljemålningar, 3 st, Oramade, landskap. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 46x55 - 54x65 cm

Sigge Bergström, född 1880, död 1975, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 3 februari 2025
kl 20:30:53

Sigge Bergström

Läs mer om Sigge Bergström