KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13746047
nr 1374 6047
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålningar, 4 st, Josef Jungwirth (1869-1950), porträtt, 2 st ej signerade. Olja på pannå, Motivet: 26x20 - 33x24 cm
Kondition: slitage, skador
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 januari 2021
kl 19:27:47
500 kr
700 kr
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth