KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908170
*
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 19:52:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 10:45:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 10:45:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk mÃ¥lare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.Läs mer om Zoia Krukowskaja
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03