KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15593002

nr 1559 3002

Yuliana Hurova (f. 1993), bosatt i Lviv, Ukraina. "President Volodymyr Zelenskyi". Signerad a tergo. Olja på duk. 40x35 cm, oramad. Den Ukrainska konstnären Yuliana Hurova har donerat ett verk till välgörenhet och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”Horizon of the Future” för att inskaffa hygienartiklar, läkemedel, mat och andra nödvändiga varor till föräldralösa barn och bevara och hålla vid liv ukrainsk konst under kriget

måndag 28 augusti 2023
kl 20:22:02