KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969139
nr 1696 9139
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad, hjortdjur. Olja på duk, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 54x46 cm
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 april 2025
kl 19:23:59
28/4 19:18:05
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge