KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797302
nr 1479 7302
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Kvinna & byst. Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 98x69 cm, yttermått inklusive ram: 121x92 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:44:05
14/7 19:42:39
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander