KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805276
*
nr 1580 5276
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kinnaird, Skottska höglandet. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 43x66 cm
Kondition: skadad duk
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 18:45:23
1
150 kr
20/11 19:04:30
2
300 kr
20/11 19:06:03
1
500 kr
20/11 19:06:28
3
500 kr
20/11 19:06:28
1
500 kr (Budbetjänt)
20/11 19:06:37
3
Vinnande bud
20/11 19:08:10
1
700 kr
20/11 19:08:10
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skottska höglandet
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Oljemålning
Kondition: skadad duk
Läs om budbetjänten
nr 1580 5276
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kinnaird, Skottska höglandet. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 43x66 cm
Kondition: skadad duk
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 18:45:23 | 1 | 150 kr |
| 20/11 19:04:30 | 2 | 300 kr |
| 20/11 19:06:03 | 1 | 500 kr |
| 20/11 19:06:28 | 3 | 500 kr |
| 20/11 19:06:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 20/11 19:06:37 | 3 | Vinnande bud |
| 20/11 19:08:10 | 1 | 700 kr |
| 20/11 19:08:10 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skottska höglandet
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



