KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14772060

nr 1477 2060

Ulla Wale

(1914-2008), Sverige

Oljemålning, Bro över bäck. Signerad. Olja på duk, 54x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm

Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.

måndag 4 juli 2022
kl 19:20:03

Ulla Wale

Läs mer om Ulla Wale