KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018580

nr 1501 8580

Ulf Sellergren

(f. 1925), Sverige

Oljemålning, Skellefteåälven. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm

Ulf Sellergren, svensk bildkonstnär född 1925.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 november 2022
kl 18:54:27

7/11 17:42:00 1      Vinnande bud

Ulf Sellergren

Läs mer om Ulf Sellergren