KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17297046
nr 1729 7046
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, häst på gård. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x81 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 18:25:47
6/10 17:55:42