KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13857240
nr 1385 7240
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, 1963, "Italienskt landskap". Olja på duk, 64x80cm, yttermått inklusive ram: 68x84cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:54:17
17/3 10:36:40
Torsten Bergmark
Läs mer om Torsten Bergmark