KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16569329

nr 1656 9329

Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 52. Olja på duk, 62x45 cm, yttermått inklusive ram: 82x65 cm

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 november 2024
kl 19:28:06

Tore Wideryd

Läs mer om Tore Wideryd