KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16569329
nr 1656 9329
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52. Olja på duk, 62x45 cm, yttermått inklusive ram: 82x65 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 november 2024
kl 19:28:06
500 kr
600 kr
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd