KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655422
nr 1465 5422
Tore Henrik Bergh
(1916-2007), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på duk, 49x63cm, yttermått inklusive ram: 70x85cm
Tore Henrik Bergh, svensk konstnär född i Stockholm 1916, död 2007.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 2 maj 2022
kl 20:00:24
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Tore Henrik Bergh
Läs mer om Tore Henrik Bergh