KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16737032
nr 1673 7032
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Senhöst" Lapporten, Björkliden. Olja på duk, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 januari 2025
kl 18:46:04
18/1 12:54:09
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström