KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545098

nr 1454 5098

Thure Malmberg

(1894-1968), Ã…land

Oljemålning, Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 28x38, yttermått inklusive ram: 39x50 cm

Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 mars 2022
kl 20:22:24

Thure Malmberg

Läs mer om Thure Malmberg