ART / Oil paintings / Oil painting 12522061

nr 1252 2061

Thomas Sidney Cooper

(1803-1902), England

Thomas Sidney Cooper (1803-1902), England. Vilade får. Signed, dated 1878. Olja på duk uppfodrad på nyare pannå. Diameter: 51 cm, wear, damages.

OIL PAINTING, Vilade får. Signerad, daterad 1878. Olja på duk uppfodrad på nyare pannå. Diameter: 51 cm

Condition: slitage, skador

Thomas Sidney Cooper, English landscape painter born 1803 in Canterbury, dead 1902 in London.

10000

SEK 7000

Monday April 29 2019
at 18:24:19

29/4 18:19:20 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • Apr 29

Klassiska

Read more about Klassiska

  • Artist/Designer

Thomas Sidney Cooper

Read more about Thomas Sidney Cooper