KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255023
nr 1725 5023
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 september 2025
kl 18:14:35
22/9 14:24:00
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren