KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11819218
nr 1181 9218
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, "gamla bron över Alsterån på riksväg 34 i Ålem. Olja på duk, 45x60
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
måndag 7 maj 2018
kl 20:54:44
100 kr
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon