KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11819218

nr 1181 9218

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1955, "gamla bron över Alsterån på riksväg 34 i Ålem. Olja på duk, 45x60

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

250 kr

måndag 7 maj 2018
kl 20:54:44

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon