KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14155144
nr 1415 5144
Sten Dunér
(f. 1931), Sverige
Oljemålning, "Hagbards galge". Motiv från Halland. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 97x61 cm, yttermått inklusive ram: 101x66 cm
Sten Dunér, svensk målare född 1931.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:36:22
30/8 18:39:25
2.000 kr
30/8 18:46:29