KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643082
*
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 18:18:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 14:05:42
1
2.000 kr
17/9 16:43:28
2
4.200 kr
18/9 11:12:56
3
3.600 kr
18/9 11:12:56
2
3.800 kr (Budbetjänt)
18/9 11:13:26
3
Vinnande bud
18/9 17:40:43
2
5.200 kr
18/9 17:40:43
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 14:05:42 | 1 | 2.000 kr |
17/9 16:43:28 | 2 | 4.200 kr |
18/9 11:12:56 | 3 | 3.600 kr |
18/9 11:12:56 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
18/9 11:13:26 | 3 | Vinnande bud |
18/9 17:40:43 | 2 | 5.200 kr |
18/9 17:40:43 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19