KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13071173
*
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 21:02:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 14:27:47
1
300 kr
17/2 17:07:32
2
450 kr
17/2 20:54:12
3
500 kr
17/2 20:55:03
4
600 kr
17/2 20:56:12
3
700 kr
17/2 20:57:11
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 14:27:47 | 1 | 300 kr |
| 17/2 17:07:32 | 2 | 450 kr |
| 17/2 20:54:12 | 3 | 500 kr |
| 17/2 20:55:03 | 4 | 600 kr |
| 17/2 20:56:12 | 3 | 700 kr |
| 17/2 20:57:11 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



