KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878308
nr 1387 8308
Sigge Rosén
(1913-1985), Sverige
Oljemålning, "Trädgårdsblommor". Signerad, daterad 1955. Olja på duk, 64x46cm, yttermått inklusive ram: 75x57cm
Sigge Rosén, svensk bildkonstnär född 1913 i Borlänge, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:54:38
29/3 11:53:52
Sigge Rosén
Läs mer om Sigge Rosén