KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13688034

nr 1368 8034

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Lekande barn. Signerad. Olja på pannå, 30x24,5

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

19.500 kr

måndag 14 december 2020
kl 20:48:42

  • Klassiska
  • 14 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson