KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15649319
nr 1564 9319
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad. Olja på duk, 40x69 cm, yttermått inklusive ram: 54x84 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 18 september 2023
kl 20:40:29
12/9 22:14:34
2.000 kr
14/9 19:34:55
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson